4 listopada 2022 - dzień owocnej współpracy z Berger Kruszywa

Data: 08.11.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Zarząd kamieniołomu Wieśnica poprosił o przeprowadzenie terenowych warsztatów geologicznych dla dzieci z tamtejszej szkoły podstawowej. Zajęcia odbyły się na nieczynnej obecnie odkrywce na złożu Goczałków. Było o wieku geologicznym, magmie, kryształach – ale też o produkcji i zastosowaniu kruszyw łamanych oraz znaczeniu górnictwa dla współczesnej gospodarki narodowej i światowej.

W międzyczasie powstało kilkanaście krótkich filmików dydaktycznych do wykorzystania w ramach zajęć z geologii złożowej oraz przygotowywanych dla kolegów z Politechniki w Dnipro, którzy nie mogą prowadzić zajęć terenowych.

Na koniec otrzymaliśmy możliwość fotograficznego i filmowego udokumentowania oraz opróbowania unikatowej żyły wielkokrystalicznego kwarcu mlecznego, odsłoniętej w kamieniołomie Wieśnica.

O naszych warsztatach można przeczytać również w artykule Radio Sudety 24