TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Katedra Górnictwa

III Warsztaty Naukowe Dziedzictwo i Historia Górnictwa

Data: 18.10.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniach 8–9 października 2022 r. odbyły się III Warsztaty Naukowe Dziedzictwo i Historia Górnictwa, których współorganizatorem była Katedra Górnictwa Politechniki Wrocławskiej. Honorowym patronatem Warsztaty objęła Pani Elżbieta Zakrzewska, Burmistrz Miasta Kowary.

Obrady prowadzone były w Bukowcu koło Kowar na terenie dawnej posiadłości hr. Fryderyka von Reden, dyrektora WUG we Wrocławiu i ministra ds. górnictwa i hutnictwa w rządzie Prus na przełomie XVIII i XIX w. Podczas sesji wygłoszonych zostało kilkanaście referatów, których tematyka dotyczyła m.in. dawnej techniki górniczej, historycznego górnictwa węgla brunatnego i kamiennego, współczesnych historycznych i geologicznych badań w dawnych kopalniach Srebrnej Góry, Modliszowa i Szklarskiej Poręby, czy potencjału turystycznego i edukacyjnego obiektów oraz obszarów pogórniczych.

W ramach sesji terenowych, zrealizowanych na terenie Kowar, uczestnicy odwiedzili dwie podziemne trasy turystyczne: „Sztolnie Kowary” i „Kopalnię Podgórze”. Poprowadzono również nocną „wyprawę ekstremalną” do wyrobisk dawnej kopalni Freiheit/Wolność w Kowarach Górnych – Sztolni Starej i Sztolni Głównej. 

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024